Debreceni Adventista "A" Gyülekezet

Hírek

  • 8. Neuroplaszticitás és Isten pecsétje

    Ezen az alkalmon is kellemes dallam-hangok fogadták a betérőket Sitkei Zoltán és Hanna gitár-ének szolgálatával; majd pedig a minden előadás kezdete előtti ima nyitotta meg a hallgatóságot a neuroplaszticitás jó hírére figyelni, mely szerint: „Az ember elméje az a csatatér, amelyen minden erkölcsi és lelki csatát megvív.” Dr. John O Sanders „Vereségünk vagy győzelmünk azzal…

  • 7. Felfedezések: Neurogenezis és új élet

    Az előadás-sorozat egészségügyi részében a neurogenezis folyamatát kutatási eredmények alapján is áttekinthette a kitartóan visszatérő, érdeklődő hallgatóság. Régóta ismert volt, hogy idegsejtek embriókortól termelődnek; és még sok évtizeddel ezelőtt is úgy tudták-tanították, hogy az élet folyamán ezek a sejtek elhalnak. Mindez igaz is, amely más nemzedékek idején nem vált ismertté az emberek fiai előtt úgy,…

  • 6. Gyógyító szerelmes levél

    Az előadó, Jan, ma is saját életének eseményeiből szemezgetve kapcsolt minket az aktuális témához: hogy az élet nehézségeiben hol találjuk meg a legjobb gyógyszert. A múlt napok közös gondolkodásai alapján megismerhettük már nem csupán szervezetünk összetett és bonyolult működésének egyes folyamatait; hanem a szakember által az is tudatosult bennünk, hogy milyen kölcsönhatás van fizikális testünk…

  • 5. Függőségek és az igazi Star Wars

    Az alkalom kezdetén Sepsi Anna kedves zeneszolgálata fogadta a gyülekező közösséget; mint ahogy az előadó családi képe, és a pár percben hozzá fűzött történet is bensőséges hangulatot teremtett. Az aktuális nap mentális témája a függőségről szólt, amely kezelhető, krónikus betegség – összetett kölcsönhatásokkal az agy, a genetika, a környezet és az egyéni élettapasztalatok között. Sokféle…

  • 4. Szorongás és világ vége

    A sorozat 4. előadása ismét sokak érdeklődését keltette fel, hiszen a szorongás és a pánik nem ismeretlen a világban. Az orvos-előadó most is sok ábrával jelenítette meg a hallgatóság előtt a szorongás és pánik-betegség kialakulását, jellemzőit; és vázolta fel a megelőzés-javulás-gyógyulás lehetséges útjait. Mivel az emberi agy mindkét esetben mérhető tüneteket produkál, valójában azok mégis…

  • 3. A szemlélés ereje

    Az előadás-sorozat 3. alkalmával a tükörneuronokkal ismerkedhettünk meg. Az előadó ismét bőségesen tárt elénk érthető magyarázatokkal kiegészített vetített képeket, melyek a hallottakat és a látványt bennünk is „összekötötték” – aktivizálva agyunk ilyen sejtjeit. Egy 1992-es olasz idegkutató bizonyított kísérleti publikációja is megerősítette, hogy a tükörneuronokat a nézés mozgósítja bennünk; azon a módon, hogy „imitálja” agyunkban…